gora strony

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 13 kwietnia 2018

Zastosowanie i zalety kopert bąbelkowych

Istnieje wiele metod pozwalających na bezpieczne zapakowanie niewielkich gabarytowo przedmiotów. Jednak szczególne miejsce zajmują koperty bąbelkowe, które są jednym z najprostszych rozwiązań które pozwolą ochronić towar podczas wysyłki. Zapakowanie przesyłki w kopertę bąbelkową pozwala w znaczącym stopniu zminimalizować ryzyko uszkodzenia a jednocześnie jest bardzo proste i zajmuje jedynie kilka sekund. Postaramy się zatem w tym artykule omówić zalety kopert bąbelkowych oraz ich zastosowanie.


Na początku kilka słów o samej budowie koperty bąbelkowej. Jak zapewne wiecie składa się ona z dwóch warstw. Jednej zewnętrznej wykonanej najczęściej z papieru oraz drugiej warstwy wewnętrznej która jest wykonana właśnie z folii bąbelkowej. Sama folia zbudowana jest z dużej ilości małych komór wypełnionych powietrzem dzięki czemu ma znakomite właściwości amortyzujące. Taka konstrukcja pozwala również w bardzo dobrym stopniu chronić zawartość koperty bąbelkowej przed skutkami wilgoci.

Skoro wiemy już jak dokładnie zbudowana jest koperta bąblekowa to zastanówmy się co można za jej pomocą spakować do wysyłki. Z racji na bardzo dobre właściwości ochronne do koperty bąbelkowej na pewno będzie dobrze zapakować takie produkty jak biżuteria, książki czy też płyty DVD. Wspomniane wcześniej właściwości zabezpieczające przed wilgocią sprawiają, że wybór koperty bąbelkowej będzie wskazany również w przypadku produktów którym tego rodzaju warunki mogą szkodzić. Mowa zatem tutaj o różnego rodzaju urządzeniach elektronicznych czy też ubraniach.

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów kopert bąbelkowych. Wszystko aby sprostać zmieniającym się wymaganiom klientów. Można zatem spotkać koperty bąbelkowe które będą idealnie dopasowane do transportu dokumentów czy też książek. Paleta rozmiarów kopert bąbelkowych jest bardzo duża i niemal każdy klient z całą pewnością dobierze model dopasowany do swoich potrzeb.

Ponadto obecnie bardzo wielu producentów kopert bąbelkowych decyduje się na wyposażenie kopert w specjalne, samoklejące zamknięcie którego zadaniem jest zabezpieczenie przesyłki przed otwarciem w trakcie transportu. Sprawia to, że do zapakowania produktu nie potrzebujemy żadnych dodatkowych akcesoriów.

Do głównych zalet kopert bąbelkowych trzeba zaliczyć ich niską cenę oraz szeroka paletę dostępnych rozmiarów. Te dwie cechy charakterystyczne w połączeniu z właściwościami ochronnymi sprawiają, że w ogromnej większości przypadków wybór koperty bąbelkowej jako sposobu pakowania będzie strzałem w dziesiątkę. Do zalet kopert bąbelkowych trzeba zaliczyć również prostotę pakowania oraz to iż nie trzeba w ich przypadku uciekać się do stosowania dodatkowych zabezpieczeń w postaci innych wypełniaczy.

Jeżeli zatem zastanawiacie się jeszcze w jaki sposób zabezpieczyć towar który zamierzacie wysłać za pośrednictwem poczty czy też firmy kurierskiej to z całą pewnością powinniście skierować swój wzrok w stronę kopert bąbelkowych. To tani, sprawdzony i skuteczny sposób na zabezpieczenie przesyłki w trakcie transportu.