gora strony

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 6 kwietnia 2018

Jak przygotować obraz do wysyłki - krótki poradnik

Jeżeli posiadacie w swoich zasobach jakieś dzieło sztuki w postaci obrazu które zamierzacie spieniężyć to staniecie przed kilkoma trudnościami które trzeba będzie pokonać. Pierwszym będzie znalezienie kupca a kolejnym odpowiednie spakowanie obrazu tak aby dotarł w nienaruszonym stanie do adresata. W tym poradniku skupimy się zatem nad tym jak przygotować obraz do wysyłki firmą kurierską.Zanim przystąpimy do pakowania obrazu dobrze będzie sprawdzić wytyczne firmy kurierskiej odnośnie pakowania paczek. Zapobiegnie to sytuacji w której kurier mógłby odmówić przyjęcia od nas paczki. Zasadniczo można zatem przyjąć iż jeżeli nasz obraz nie waży powyżej 30 kilogramów to bez większych problemów wyślemy go standardową paczką. Przesyłki powyżej tego progu traktowane są już jednak jako przesyłki wielkogabarytowe i umieścić należy je na palecie. Dany obraz z całą pewnością będzie trzeba umieścić w pudełku wykonanym z wysokiej jakości tektury. Najlepsze okażą się zatem pudełka z tektury trzy lub 5-warstwowej.


W miarę możliwości starajmy się zawsze używać nowych pudełek, gdyż takie które wykorzystywane są już po raz wtóry tracą swoje ochronne właściwości. Pamiętajmy też o doborze odpowiedniego rozmiaru do przesyłanego obrazu. Jeżeli nie ma przeciwko temu żadnych przeciwwskazań to starajmy się zawsze unikać rolowania obrazu. Może to bowiem mieć zły wpływ na nałożoną na płótno farbę. W przypadku gdy jesteśmy zmuszeni do zrolowania obrazu to zawsze róbmy to bardzo luźno i wybierzmy specjalne tuby wysyłkowe przeznaczone do pakowania tego obrazu towaru.

Skoro wiemy już w czym wyślemy nasze dzieło sztuki pora zastanowić się nad tym jak zabezpieczymy je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Jak wiadomo dzieła sztuki są niezwykle delikatne i łatwo o ich uszkodzenie. Z tego też względu wysyłany obraz powinien być starannie przygotowany do wysyłki. Szkodliwe dla obrazów będą z całą pewnością wysokie temperatury, wilgoć czy też luźne opakowanie. Z tego też względu niezbędna okaże się folia bąbelkowa. Ponadto płótno koniecznie trzeba oddzielić od samej folii jakąś dodatkową warstwą zabezpieczającą – najlepiej czymś sztywnym.


Całość dobrze będzie również zabezpieczyć folią samo przylegającą czy też folią stretch aby uchronić obraz przed szkodliwym wpływem wilgoci. Ponadto trzeba przyłożyć się do odpowiedniego zabezpieczenia rogów i konturów obrazu. 

Jak zatem widzicie aby bezpiecznie przesłać obraz wystarczy trzymać się kilku wytycznych. Będziecie mieli dzięki temu pewność, że wasze dzieło sztuki dotrze w nienaruszonym stanie do nowego właściciela.