gora strony

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 9 marca 2018

Wiosenne porządki - poradnik

Na dworze robi się coraz cieplej, a do kalendarzowej wiosny zostało bardzo niewiele czasu. Zatem to dobra pora aby już teraz pomyśleć o wiosennych porządkach. Mimo, że za samym sprzątaniem mało kto przepada to jednak generalnie czyszczenie i porządki raz lub dwa razy do roku wydają się koniecznością. W tym artykule postaramy się wam podpowiedzieć jak przygotować się do wiosennych porządków aby były one jak najmniej męczące a przy tym przebiegły sprawnie.


W przypadku wiosennych porządków jednym z kluczy do sukcesu jest dobre zaplanowanie wszystkich działań. Trzeba dobrze zorganizować swój czas i obowiązki aby osiągnąć lepsze efekty w krótszym czasie. Przezornie będzie zatem zaplanować konkretny dzień w którym rozpoczniemy porządki. Najlepiej zrobić to z pewnym wyprzedzeniem. Pozwoli Ci to zorganizować pozostałe zobowiązania z uwzględnieniem czasu przeznaczonego na sprzątanie.

Sprawdź również czy posiadasz wszystkie niezbędne środki czyszczące. Jeżeli czegoś brakuje to postaraj się to uzupełnić przed rozpoczęciem sprzątania. Upewnij się, że będziesz miał wszystkie niezbędne ściereczki, gąbki czy też worki na śmieci.

Jeżeli zatem będziesz miał przygotowane wszystkie niezbędne do sprzątania akcesoria to powinieneś również zastanowić się na tym jak podejdziesz do tematu uporządkowania niepotrzebnych już w domu czy mieszkaniu rzeczy. Na przestrzeni czasu w twojej szafie czy też pokoju na pewno nagromadziło się dużo przedmiotów które zwyczajnie zabierają jedynie miejsce. Warto zatem się ich pozbyć. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie segregacji przedmiotów na trzy rodzaje. Rzeczy obecnie używane, rzeczy do wyrzucenia oraz te co do których nie możemy się zdecydować. Teraz wystarczy zaopatrzyć się w trzy duże pudełka do których będziemy wrzucać rzeczy w zależności od ich kategorii.

Ponadto warto zrobić dobry uczynek i rzeczy które zamierzasz wyrzucić możesz oddać na rzecz jakiejś organizacji charytatywnej. W przypadku pudełka w którym umieszczone zostały rzeczy co do których ciężko było podjąć decyzję to najlepiej będzie schować je na kilka miesięcy. Jeżeli w tym czasie nie będziesz potrzebował żadnej rzeczy która się w nim znajduje to zwyczajnie będziesz mógł się ich po tym czasie pozbyć.

Po pozbyciu się zbędnych przedmiotów będziesz mógł przystąpić do sprzątania. Może Ci wpaść do głowy pomysł aby niektóre rzeczy związane z gruntownym sprzątaniem na wiosnę rozłożyć na kilka dni. Jest to jednak raczej kiepski pomysł. Lepiej wykonać cały plan sprzątania raz a dobrze. Efekt jaki w ten sposób osiągniemy będzie na pewno dużo lepszy.