gora strony

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 2 marca 2018

Sprawdzone sposoby na porządek w mieszkaniu

Każdy z nasz żyje obecnie w bardzo szybkim tempie. Na głowie mamy całą masę różnego rodzaju spraw, które cały czas zaprzątają nasze myśli. Jak w takim gąszczu obowiązków znaleźć czas na to aby zrobić porządek w mieszkaniu? Chaos wokół nas ma również negatywne przełożenie na nas samych. Warto zatem zadbać aby wokoło panował ład i porządek. Jak jednak tego dokonać? Przedstawimy wam kilka sprawdzonych sposobów na to jak zadbać o porządek w mieszkaniu.


Jak to bywa ze wszystkimi rzeczami - najtrudniejsze są początki. Nie staraj się zatem od razu sprawić aby całe mieszkanie było nieskazitelnie czyste gdyż jest to prawdopodobnie zwyczajnie niemożliwe. Rozplanuj sobie sprzątanie mieszkania na różne dni. W jeden skup się na łazience a w innym na pokoju czy też kuchni. Lepiej sprzątać w mieszkaniu systematycznie i małymi partami niż poddać się od razu przy próbie posprzątania całości na raz. Pamiętaj też aby do sprzątania zachęcić innych domowników. Wasz garaż zmienił się w jedno wielki składowisko ,,rzeczy które jeszcze się przydadzą"? Poproś innych członków rodziny aby pomogli Ci uporać się z tym problemem.

A od czego będzie najlepiej zacząć porządki? Od wyposażenia się w niezbędne akcesoria. Upewnij się iż będziesz mieć ścierki, płyny do mycia, worki na śmieci oraz inne przydatne w sprzątania akcesoria. Samo porządkowanie w mieszkaniu najlepiej zacząć od jak najmniej uczęszczanych pokojów. Dzięki temu nie zagracą się one ponownie w zbyt szybkim czasie i nie zniechęcą Cię do dalszych porządków.


Pamiętaj aby też zrobić porządek z nieużywanymi już przedmiotami. Spodnie lub podkoszulek które przeleżały w szafie już trzy sezony na pewno nie będą przez Ciebie więcej używane więc najlepiej będzie się ich pozbyć stwarzając tym samym dodatkowe miejsce w domu.

Dodatkowo w przypadku jeżeli cierpisz na brak miejsca w mieszkaniu dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie pudełek dekoracyjnych - zmieścisz w nich zarówno obuwie jak i biżuterię czy też inne bibeloty. Pudełka ozdobne znakomicie sprawdzają się w przypadku małych pomieszczeń. Możesz je ułożyć jedno na drugim w znajdującej się w pomieszczeniu wnęce lub też schować je pod łóżkiem.

Gdy dom jest już wysprzątany i lśni najtrudniejszym etapem będzie utrzymanie w nim ciągłego porządku. Kluczem do posiadania czystego mieszkania jest zatem regularność działania. Zetrzyj zatem kurze przynajmniej dwa razy w tygodniu. Nie zajmie Ci to zbyt dużo czasu a pozwoli zachować czystość. Tego typu działanie jest dużo prostsze niż organizowanie generalnego sprzątania raz na kilka tygodni które zajmie Ci znacznie więcej czasu i wykończy fizycznie.
Sam przekonasz się, że stosując się do naszych zaleceń w wysprzątanym i uporządkowanym mieszkaniu będzie żyło Ci się zwyczajnie lepiej.