gora strony

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 2 lutego 2018

Skuteczne sposoby na relaks i walkę ze stresem

Żyjemy w czasach gdy tempo życia jest niezwykle szybkie i mamy mało czasu dla siebie samych. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób jest zestresowanych. Źródeł stresu może być bardzo wiele a często możemy okazać się nim nawet my sami. Na całe szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to aby się zrelaksować i pozbyć stresu. W tym artykule postaramy się wam je przybliżyć.


Podstawowym krokiem do walki ze stresem jest uspokojenie się i głębokie oddychanie. Wydaje się to banalne ale naprawdę działa. Chwila w skupienie gdzie koncentrujemy się jedynie na własnym oddechu może przynieść zbawienny wpływ na nasze samopoczucie.

Kolejnym sprawdzonym sposobem na walkę ze stresem jest aktywność fizyczna. Może to być zwyczajny spacer czy też wyjście na rower. Wysiłek fizyczny pomaga oderwać się nam myślami od negatywnych emocji redukując znacznie poziom stresu.


Innym sposobem na relaks jest uśmiech. Według wielu badań nasz naród to w większości osoby bardzo ponure i pesymistyczne. Starajmy się zatem o ile tylko to możliwe jak najczęściej się uśmiechać. Wydzielane podczas uśmiechu endorfiny pomogą wam walczyć skutecznie ze stresem.

Aby pomóc się zrelaksować i unikać stresu warto też postawić na zdrową dietę. Jeżeli nie będziesz jadł tłusto ale zdrowo to z lekkim brzuchem będzie Ci się dużo łatwiej odpoczywać, a to z kolei przełoży się na dużo lepsze samopoczucie.

Folia bąbelkowa- idealny sposób na stres
Genialnym pomysłem na relaks i pozbycie się stresu jest folia bąbelkowa. Strzelanie z foli bąbelkowej to udowodniony, sprawdzony sposób na walkę ze stresem. Wydawany przez folię dźwięk oraz fakt, że wymaga ona naszego manualnego zaangażowania sprawia, że pozwala się nam ona uspokoić i pozbyć negatywnych emocji.

Na sam koniec nie należy zapominać o znaczeniu jakie w walce ze stresem ma sen. Nic tak dobrze nie reguluje i nie regeneruje naszego organizmu jak sen. Dorosły człowiek potrzebuje od 6 do 8 godzin snu na dobę. Postarajmy się zatem aby ta norma była spełniona, a na pewno stres będzie coraz rzadziej obecny w naszym życiu.