gora strony

Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 12 stycznia 2018

Jak przechowywać ubrania gdy brakuje miejsca?

Mieszkasz w małym, ale bardzo przytulnym mieszkanku? Na pewno dopadł cię problem dotyczący przechowywania ubrań. Mała ilość miejsca lub też niemożność wstawienia szafy do pomieszczenia sprawia, że trzeba wykazać się kreatywnością aby poukładać wszelkie ubrania. W tym poradniku podpowiemy wam jak poradzić sobie z tym problemem.


Jednym z najprostszych sposobów na wygospodarowanie miejsca dla ubrań jest zastosowanie kilku stojących wieszaków. Bardzo dobrze sprawdzą się one w przypadku rzeczy które chcemy pokazać innym czyli garniturów, marynarek czy też sukienek lub eleganckich spodni. Warto też zainwestować w odpowiednio szeroki wieszaki dzięki którym nasze ubrania nie będą się fałdować.

W przypadku gdy nie przepadamy za pokazywaniem naszej garderoby możemy do ich ukrycia wykorzystać zasłonkę czy też parawan.

W przypadku jakiś drobnych części garderoby jak bielizna albo ubrań sezonowych idealnym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w kartony i pudełka. W ofercie wielu sklepów można spotkać różne wersje pudełek. Zarówno małe jak i duże oraz takie jednokolorowe lub posiadające specjalny nadruk wpisujący się w wystrój pomieszczenia. Do dużych kartonów najlepiej będzie schować zimowe kurtki czy też grube swetry. W przypadku mniejszych pudełek dobrze będzie umieścić w nich bieliznę. Co również istotne pudełka można poustawiać jedno na drugim, dzięki czemu będą zajmować stosunkowo mało miejsca lub też można pokusić się o swojego rodzaju fantazję i stworzyć z nich piramidkę która dodatkowo ozdobi nasze pomieszczenieInnym sposobem na przechowywanie ubrań jest umieszczenie ich na otwartych półkach. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku swetrów które są zazwyczaj bardzo ciężkie i niszczą się kiedy przechowuje się je na wieszakach. Otwarte półki sprawdzę się również jako miejsce gdzie ułożymy biżuterię. Na otwartej półce można także postawić parę eleganckich szpilek.


Warto również wykorzystać dostępną w sypialni przestrzeń pod łóżkiem. Można tam umieścić nasze ubrania z których rzadko korzystamy. Wystarczy spakować je do kartonów i już zyskamy dodatkową przestrzeń.